HAKKIMIZDA

E-Tugra EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş., yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş ve  19 Temmuz 2005 tarihinde Ticaret Siciline tescil edilmiştir. Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) olarak faaliyet göstermek amacıyla 5070 sayılı elektronik imza kanunu ve ilgili mevzutların öngördüğü kriterleri ve alt yapı çalışmalarını tamamlamış ve 20 Haziran 2006 tarihinde Telekomünikasyon Kurumu'na müracaat etmiştir. İki aylık inceleme sürecini başarı ile tamamlayan Şirketimiz, 1 Eylül 2006 tarihi itibariyle ESHS olarak faaliyete geçmiştir. (EBG E-imza Lisans Belgesi için bakınız Ek-1)

EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş. yaptığı tüm çalışmalarda, bireysel ve/veya kurumsal e-imza taleplerini mevzuatımızın öngördüğü gereklilikler doğrultusunda, güvenilir ve etkin bir şekilde karşılamak, e-ticarette e-imza kullanımı yaygınlaştırmak, e-devlet uygulamalarının ilerlemesine destek olmak ve ülkemizin bilgi toplumu olma hedefine katkıda bulunmak amacıyla faaliyet göstermeyi kendisine ilke edinmiştir.

TSE-ISO-IEC 27001 BGYS sertifikasyonuna sahip olan şirketimiz (ISO 27001 BGYS sertifikasyonu için bakınız Ek-2), mevcut bilgi birikimi, tecrübe, sıfır hata ve güçlü uluslararası işbirliklerinin yanısıra, aynı zamanda, tüm dünyada güvenilir olarak tanınan (Mozilla Firefox, Microsoft IE, Opera, Safari, Chrome, Ipad, IPhone, Andorid vb uygulamarında yüzde yüz güvenli kök sertifika olarak tanınmaktadır) bir Türk SSL sağlayıcısı durumundadır. Sahip olduğu 4096 bit kök sertifika ile Türkiye’de tek, dünyada sayılı şirketlerden biridir.

Haber bültenlerine abone ol